| Byb2001 a întrebat:

Buna TPU, au trecut 3 zile de cand am facut prima doza de vaccin Pfizer si m-am deranjat la stomac, ma ardea si tot imi vine sa vomit si greata, este de la vaccin si in cat timp trece?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i de la vaccin, ci de la ce ai mancat, ai facut indigestie.
De la vaccin poti sa faci febra, sa ai dureri de cap, ameteli, stare de somnolenta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Greata este una dintre reactiile adverse ale vaccinului.
consulta medicul de familie si iti va spune ce sa faci.
TPU nu e locul unde sa iei sfaturi medicale

| InRezevor a răspuns (pentru suntserios):

Și de ce exista categoria "sănătate"? La mișto? Nu prea cred

| suntserios a răspuns (pentru InRezevor):

Daca ai sti ce raspunsuri se dau aici ai concluziona si tu ca e la misto

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu e de la vaccin.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Stiu multa lume vaccinata cu Pfizer, iar singurele reactii pe care le-am avut cu totii, au fost dureri locale dupa intepatura si stare generala slabita, ca la gripa. Greata nu a avut nimeni.
Suna medicul de familie si spune-i ce simti, el iti va spune daca e normal, si ce poti face.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Eu cred ca ai mâncat ceva si stomacul are de suferit. Iti va trece. Vorbeste si cu o farmacistă, ori te poti duce in locul in care ai făcut vaccinul si intrebi direct sursa, adică pe medicul de acolo.
Poate că nu e din cauza vaccinului, ori poate că e, fiecare organism actionează diferit. Sănătate multă!

| ywar a răspuns:

Fa-ti un test sa nu fie sars cov 2. Sanatate multa.

| Legion7X a răspuns:

Crezi că Ai mâncat ceva neplăcut sau toxic? Cipsuri, conserve sau mai știu eu ce.

| gigite a răspuns:

Pana se trece intr-o evidenta, de vaksenati.