| anonim_4396 a întrebat:

Azi am facut un vaccin in brat, nu am simtit nimic cand l-am facut dar acum ma doare bratul. Stiu ca e normal sa te doara zona unde ti s-a facut vaccinul. Cum pot calma acea durere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Este pentru prima data acest vaccin? Esti in clasa a-8-a?

| Eduard619 a răspuns:

Poti sa pui ceva gheata pe rana dar nu ai ce face...

| Iunix a răspuns:

Chestia asta cu vaccinu, după părerea mea e făcută la mișto pentru bani. Acum nu vreau să te sperii dar sunt o mulțime de oameni sănătoși care se duc și se vaccinează și peste un timp se trezește că au Sida, Hepatită etc. Atunci când faci un vaccin fi foarte atent dacă asistenta respectivă a schimbat acul de la seringă.

| Iunix a răspuns (pentru Iunix):

Și încă ceva, nu toată lumea știe să facă o injecție, probabil de aceea te și doare mâna. Sun tot felul de doctorițe care au luat diploma pe șpagă, și nici o injecție nu știu să facă.

| NoNameMike a răspuns:

O sa iti treaca de la sine nu prea ai ce sa faci