| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU:]
Azi am fost cu sania afara...si am cazut, mi-a venit sania in spate si m`a lovit foarte tare. Ma doare spatele si rana e in zona coastelor. Nu pot sa stau intinsa, ce credeti? e posibil sa imi fi rupt ceva sau e doar o simpla lovitura?[s`a umflat putin si e rosu...cred ca se invineteste]

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alexutzu00791 a răspuns:

Simplu traumatism, o sa te doara ceva timphappy dar nu pana la maritishlaughing

3 răspunsuri:
| misu a răspuns:

Dami funda.ia diclofenac gel.costa 9 lei

| Dedeutza2o1o a răspuns:

Am patit si eu ceva asemanator doar ca la gat si mi-a trecut in cateva zile.

| Rinnegan a răspuns:

Poate ai vreo coasta fracturata happy...Mergi la medic big grin