| Anonymus52 a întrebat:

Azi când stăteam la masă, aveam o bucată de friptură in mână și am observat că se mișcă, m-am uitat la mâna mea si mi-am dat seama ca tremură încet, iar deoarece era sprijinită de masă am crezut ca e cutremur. Ridic mână și tot tremura puțin.

Ar putea fi ceva grav? ( imi mai amorțea din cand in cand degetul mic de la mâna aia, câteodată nici sa-l mișc nu puteam; imi tremura doar mana dreapta, stânga nu avea nimic).

Care este cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Un neurolog și un RMN te-ar putea lămuri.

| Iote a răspuns:

Probabil neurologul ii va da de cap. Dar medicul de familie va sti mai bine unde sa te trimita. Nu neglija! Mai ales daca iti si amorteste.

| Kevinn2000 a răspuns:

Cred că medicul de familie ar putea să te ghideze undeva, la un alt medic care să-ți spună ce problemă ai și să ți-o rezolve. Trebuie doar să îi explici problema, cum ai explicat și aici.