| Baiatulanonim14 a întrebat:

Buna TPU,
Azi dimineata m-am trezit cu o durere de ureche și nu auzeam nimic cu ea, am băgat un betisor dar acum este încontinuu înfundată, cineva zice că e ca m-am băgat în piscină, dar eu nu cred ca nu aveam nimic atunci.
Sa imi fi intrat vreun gândacel in timp ce dormeam?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| christall a răspuns:

Cred ca ai o otita. Uite:
Simptome specifice ale otitei la adulti si copii
In cazul adultilor, otita este insotita de urmatoarele simptome:
-durere la nivelul urechii (de scurta durata sau continua)
senzatie de ureche infundata
-greata
-scaderea auzului
-secretii la nivelul urechii

Cel mai bine este sa te duci la ORL pentru tratament, sa nu stai asa, sa nu duca la complicatii. Sanatate!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai fost la piscina o infectie e destuld e probabila.
mergi repejor la medic

| Adolf8 a răspuns:

Se poate din cauza apei, curentului, căștilor etc, ideea este să te prezinți la un medic specializat pentru a verifica problema!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Gândăcel numai doar în cazul că ai dormit în fân. Când dormi în fân, săîți pui vată în urechi. Otită.

| Baiatulanonim14 explică (pentru christall):

Acum am amândouă urechi înfundate si imi curge clei, na doare, si aud un fosait