| Mira1234567 a întrebat:

Buna TPU.Azi mi-am ciobit o masea plombata.Mi-a sarit o portiune din masea, nu prea mare si a mai ramas doar plomba.
Este din gingie pana sus.Stiu ca trebuie sa merg la dentist, voi merge.Intrebarea este:ce vor face? Pot sa imi scoata plomba si sa imi puna alta, sau o sa imi scoata maseaua?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ElenaSA a răspuns:

Daca a ramas plomba, cred ca se sprijina de ceva, probabil de o portiune de masea. Uneori si dintr-un colt de masea se poate face ceva. Eu am avut asa o situatie si mi-a pus coronita care a rezistat vreo patru ani. Raspunsul poate sa ti-l dea medicul, asta dupa ce te vede si probabil vei face si o radiografie.