| UnCopilMicuts a întrebat:

Cam de o saptamana ma tot doare capul foarte tare mai tare ca o durere de masea. Mi-am luat tot felul de pastile. Acum i-au o pastila si peste o ora iar ma doare de nici nu pot sa stau in picioare. Nu am pofta de mancare si am luat si pastile de raceala dar nu sunt racita. Inainte de asta am facut baie la cap si am iesit afara cu parul ud dar nici de la asta nu cred ca ar putea fi, am baut si foarte multa cafea in ultima vreme, si m-am consumat foarte mult din cauza relatiei. Dar am renuntat si la cafea si tot nu trece. Sa fie vorba de vreo boala sau microb ceva? Acum dimineata am si vomat de vreo 4 ori doar apa. Acum mai am si problema ca am ciclu. Imi este foarte frica sa nu pic pe strada de la aceasta durere. Sfaturi sau, ce as putea avea? multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

La medic! urgent! poate fi sinuzita, sau mai rau meningita...

| Nonameagain a răspuns:

Ai iesit (la data asta!) cu parul ud, durerile nu-ti trec de o saptamana, vomiti si... stai cu noi la taclale. Semnele sint de meningita. Da Doamne sa nu fie! FUGI LA MEDIC, lasa TPU.

| 1cristian1990 a răspuns:

Ai renuntat la cafea dar la relatie nu laughing Propun sa incerci sa te alimntezi daca esti si pe ciclu, iaurt, fructe ce poti manca!
Cu medicamentele chimice din farmaci nu o sa iti rezolvi problema de cap pentru ca ele doar prostesc creierul si nervii sa nu te mai doara iar cauza problemei nu o rezolva! Pai incearca sa ti un regim mai bio, ia-ti vitaminele zilnice din alimente proaspete si bune! Iti propun sa mergi la un plafar sau la un medic naturist pentru aceasta problema sau cauta pe net plante care te ajuta sa iti diminueze durerea de cap, in farmacii nu stiu sa gasesti asa ceva!
Am auzit ca, cafelutza de cicoare e buna pentru cap, de ce nu inlocuiesti cafeaua cu cicoare de exemplu? Si fa mici modificari de genul acesta si ai sa duci o viata sanatoasa fara dureri si te vei putea bucura de ea!

PS: consuma mai putin zahar si prajeli, mai multe legume, seminte, cereale integrale sau produse din cereale integrale gen paine din grau integral, nu consuma toate chimicalele din magazine si mezeluri facute din toate resturile ce se vinde astazi! Si te intrebi de ce esti slabita si te doare capu?
ETC, lista poate continua!

| 1cristian1990 a răspuns (pentru 1cristian1990):

Si daca ai iesit cu capul ud pe afara, si de la aia ti se trage!
Du-te prima oara la un medic de familie sau mai bine un specialist, care sa iti prescrie ceva bun pentru asta, chiar si medicamente chimice dar altfel decat nurofen si cacaturi din astea care doar iti prostesc creierul sa nu te mai doara iar pe urma te ve-ai mentine cu cele naturale!
Poate fi si ceva grav!