| andrei_buzat a întrebat:

Buna, TPU!
Cand e cazul sa plec undeva cu familia mea devin foarte agitata, sunt incantata pana la maximum, incat nu pot sa dorm noaptea. Efectiv creierul meu e ocupat si se gandeste numai la plecarea de a doua zi. Cum sa ma opresc in a nu ma mai gandi la asta? E ca o obsesie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să îți educi creierul să fie disciplinat este o problemă serioasă care necesită antremament îndelungat. Concentrarea pe actul respirației, minute în șir, zilnic, câte 15 minute.

| Dana2103 a răspuns:

Medicamente sau sport ori citit. Trebuie sa ai activitate sa ti ocupi mintea
Esti prea entuziasmat si de aceea

| Michaeel a răspuns:

Salut.Este normal sa fi incantata cand pleci undeva cu familia, nu trebuie sa te gandesti ca este un defect.Plecati undeva, va simtiti bine si va distrati, suna ca o zi frumoasa si linistitoare, cine nu ar fi incantat de asa veste? Dar daca zici ca vrei sa nu te mai gandesti la asta, poti sa iti ti mintea ocupata facand altceva in restul timpului pana plecati.