| antonia9206q a întrebat:

Buna TPU, cand eram mica(8-11ani) eram plinuta si aveam colacei in jurul burtii iar acum am 15 ani.Acum 2-3ani ani am inceput sa imi urasc corpul si am inceput sa nu mai mananc si stiu ca nu era bine si imi facea foarte mult rau. Apoi m-am hotarat sa mananc sanatos si sa fac sport insa tot nu am scapat de grasimea de pe parti/solduri.Stiti cumva un antrenament sau ceva pentru a scapa de acea grasime?

3 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Poate ar fi bine sa vorbesti cu un nutritionist. Nu de alta dar fiind in crestere sa nu iti afectezi crescutul cu vreo dieta mai radicala.

| alexandru3107 a răspuns:

Du-te la niste cursuri de fitness si ia legatura cu un nutritionist.

| Alina0124 a răspuns:

Ești în creștere la vârsta ta. Atâta timp cât aceasta grăsime nu devine o problema de sănătate, n-ai de ce să-ți faci griji. Vei creste, corpul tău se va modela în funcție de greutate și înălțime. O să dai de greutăți în viață care te vor "ajuta" să slăbești.