| Denisa_Laura_2000 a întrebat:

Când stau mai mult în picioare începe sa ma doara groaznic spatele. Posibil sa fie ca am o înălțime foarte mare (1.78 m) sau sa fie vreo afecțiune medicala.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| iulian1302 a răspuns:

Buna. Avand in vedere faptul ca durerile apar in momentul in care stai mult in picioare, cel mai probabil cauza aparitiei acelor dureri este coloana vertebrala. Este posibil sa existe unele deformari la nivelul coloanei, deformari care sa dea acele dureri. Este necesar sa iti faci o radiografie a coloanei vertebrale pentru a vedea cu exactitate daca intr-adevar este vorba despre o afectiune la acest nivel. Inaltimea nu prea are legatura cu durerile cu care tu te confrunti.