| GaBByzZuuuuuu a întrebat:

Buna TPU care sunt alimentele care trebuie sa le evit care provoaca acnee doctorul a spus ca ciocolata, laptele, branza, smantana, dulciuri cu mult zahar (bomboane, chipsuri), carnea grasa de porc, sucuri carbogazoase, cafeaua nu sunt bune si asta am facut am evitat toate aceste alimente mai sunt si altele? DAU FUNDA.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

In primul rand acneea nu este data de alimentatie, iti spun din propria experienta, ea este o afectiune a pielii iar cauzele sale nu sunt cunoscute. Poate fi genetica, hormonala sau de natura infectioasa.
Cum am mai spus pe acest subiect cel mai bine este sa cautati cauza, daca tratezi efectul aceasta nu va disparea.
Daca esti in perioada pubertatii va disparea de la sine cu trecerea timpului!

| WhiteLife a răspuns:

Și prăjelile, torturile...

| Goddess23 a răspuns:

Painea alba nu e buna pentru ca contine foarte multi carbohidrati, pizza(fast food).

| Aly112233 a răspuns:

Cam acestea sunt suficiente..ca alimente, dar totusi evita a te spala pe fata cu toate tipurile de sapun. Te poti rezuma doar la Dove Sau Nivea. Si nu trebuie sa te expui prea mult razelor solare. sper ca te am ajutat

| Lazarescu_Dragoș_1998 a răspuns:

Pe care*