| geo9617 a întrebat:

Buna TPU.
Cat costa o operatie de circumcizie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alinadianaaa a răspuns:

La Parhon normal ar fi gratuitlaughing), dar trebuie sa dai la medic cam 2 mil, si un 1mil la anestezist.La Arcadia au scoruri mari de la 7 mil in sus.

9 răspunsuri:
| alinadianaaa a răspuns:

Depinde unde vrei sa faci operatia la privat sau la spital public.Pretul aproximativ la privat este de 5 mil

| geo9617 explică (pentru alinadianaaa):

Unde? Am gasit ca ar costa si 3000 de lei. In cazul asta mi-o fac singur laughing)

| geo9617 explică (pentru alinadianaaa):

De unde stii informatia si unde-mi recomanzi sa merg?

| alinadianaaa a răspuns (pentru geo9617):

Eu lucrez in domeniul medical, este o operatie simpla care nu necisita internare indelungata.Iti recomand clinica Vanimed

| geo9617 explică (pentru alinadianaaa):

Din Iasi sau Bucuresti daca stii

| alinadianaaa a răspuns (pentru geo9617):

In Iasi aceste tipuri de interventii se realizeaza la Sp. Parhon, sau la privat la Arcadia.

| geo9617 explică (pentru alinadianaaa):

La Parhon ai idee cat ar costa?
Dar la Arcadia?

| misudmg a răspuns (pentru geo9617):

Ai mai facut operatia intreb ca sunt interesat si eu si nu stiu la ce clinica sa merg

| geo9617 explică (pentru misudmg):

Am facut-o. Am facut-o la Parhon in Iași. Nu m-a costat nimic, dar doctorul care m-a operat mi-a zis sa merg la Arcadia, ca acolo lucra el... operatia acolo ma costa 4000 lei, asa ca am zis pas si am ramas la Parhon. Sincer, parca si-o cam batut joc de scula mea, dar fie. E utila indiferent laughing
Numele doctorului e Novac. Am uitat care dintre ei, ca e si taica-su acolo. Fiul m-a operat si de el nu am fost multumit.
Daca vrei sa mergi mai departe, sa stii ca o sa te chinui pana se prinde... eu am fost nevoit sa imi scot singur firele (care erau de alea care se dizolva dupa o luna). Doctorul zicea ca trebuie sa stea acolo, dar se agatau intr-una si incepea sa se infecteze, asa ca le-am scos eu...alt chin. Cert e ca dupa nu am mai avut probleme si rana s-a vindecat in scurta vreme.

| alinadianaaa a răspuns (pentru geo9617):

La Parhon normal ar fi gratuitlaughing), dar trebuie sa dai la medic cam 2 mil, si un 1mil la anestezist.La Arcadia au scoruri mari de la 7 mil in sus.