| anonim_4396 a întrebat:

cat de curand am venit de la strand ..normal, soare, cald, aglomeratie. si cand am ajuns acasa pe la 8 am avut si inca am o durere la plamani. sper sa nu racesc? ce ziceti.e doar de la apa sau o sa fac pneumonie? nu am stat cu capu la fund.dar m-am dat in topogane si toate alea ..umpic cam reci da a fost cald afara! Va rog mult de tot sfat ce sa fac..nu vreau sa racesc ca trebuie sa plec la mare si a zis mama ca daca racesc ma lasa acasa! Funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adiina a răspuns:

E de la apa asa mi se intampla si mie.

1 răspuns:
| Alexandru_Cornaci_1989 a răspuns:

Nu faci pneumonie din prima pneumonie faci de la raceala netratata! o fi de la presiune sau ai racit oleca la plamanii