| MestecGuma a întrebat:

Buna TPU
Cat de tare doare cand iti scoate o masea? Nu stiu exact ce masea e dar nu este de minte. O sa-mi fac o anestezie chiar daca e prima oara cand imi fac. am auzit ca te doare chiar daca iti face cu anestezie. Cum e? Vreau pareri sincere
mersi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te doare dupa, cand trece anestezia, in timp ce o scoate nu simti nimic

4 răspunsuri:
| sonya a răspuns:

Buna,

Acum am venit de la o extractiehappy Mi-am scos o masea de minte, a treialaughing.

Nu trebuie sa iti faci griji. Nu doare mai deloc. Simti o piscatura cand iti face anestezia, de fapt cand iti baga acul. In rest nu simti nimic. Pe mine nu m-a durut nici dupa ce a trecut anestezia. Acum depinde de fiecare organism in parte. Si mie mi-a fost tare frica la inceput, dar m-am alarmat degeaba.

Nu te gandi ca o sa te doara, ci gandeste-te ca lucrurile vor fi ok si vei scapa repede. La mine in 8 minute, mi-a scos maseauahappy

Pa, pa.

| unknøwn a răspuns:

Efectul de lupă amplifică senzaţia.
Cu cât te concentrezi mai mult asupra unei senzaţii, cu atât o amplifici.
Nu ţi-a fost niciodată cald afară, vorbeai cu cineva, după ce n-ai mai vorbit, a început să te ia frigul?
Nu. Nu s-a schimbat temperatura, doar că o resimţi altfel, când ai timp să te gândeşti la ea.

| ஐMyDreamஐ a răspuns:

Păi, eu ţi aş propune să ţi o scoţi singură, o să te doară mai puţin. Nu doare neaapărat cu anestezie. Pe mine nu m a durut. Acum, depinde şi de curajul tău. O zi bună!

| georgianna95 a răspuns:

Buna! este logic sa doara cand iti scoti o masea dar nu este chiar asa dureros dar trebuie sa te gandesti ca mai bine suporti durerea putin si scapi d problema. Acum depinde si de doctor cat de priceput este! dar stai linistit/a ca nu este mare lucru.