| jackie12345 a întrebat:

Ce analize trebuie făcute pentru aflarea cauzei acneei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| WhiteLife a răspuns:

Antibiograma la orice laborator de analize.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Acneele (cosurile) sunt provocate de dezechilibre hormonale temporale, combinate cu infectie locala cu stafilococ alb.
Infectia se produce din cauza contactului grasimii din piele cu aerul, care contine bacteriile.

| darrio2007 a răspuns:

Nu există. Eu am avut acnee pana pe la 27 de ani, acum mi-a disparut. Fara tratament. Am depasit mult peste aceasta varsta.

| Adry05 a răspuns:

îți dă dermatologu trimitere către ce analize ai nevoie

| nastaseelenacristina a răspuns:

Glanda sau ovar polichistic

| Ioanamaria2009 a răspuns:

Mai bine mergi intai la un dermatolog