| DenyRaluk a întrebat:

Buna TPU ce mancare ingrasa mai repede? cel mai bun raspuns primeste fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| papusica987 a răspuns:

Fast-food, cartofi prajiti, carne prajita, oulaughing pizza mananca mult si cu grasimismug si o sa te ingrasi

| anna9372 a răspuns (pentru papusica987):

Da foarte de acord dar sa faci si sport ca sa te tonifici altfel o sa ai pielea cam naspa

| papusica987 a răspuns (pentru anna9372):

Siguur.
o sa aiba celulita:-s
unii vor sa slabeasca rolling eyesaltii sa puna pe ei.

7 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Mănâncă sănătos şi diversificat.
Evident, ca să te îngraşi, trebuie să începi să mănânci!
Regula de bază însă, este să-ţi depăşeşti necesarul zilnic de calorii cu minimum 500 kcal/zi.
Ca să reuşeşti acest lucru, mănâncă de 5-6 ori pe zi, combină proteinele cu carbohidraţii şi bea multă apă!
Alimentele calorice pe care te poţi baza sunt: cartofii, orezul, porumbul, pastele, fructele uscate şi peştele oceanic.

http://www.ziare.com/......a-1103940_

http://www.evz.ro/detalii/stiri/top-10-alimente-care-ingrasa-943598.html
Succes!

| znstr a răspuns:

Produsele de panificatie (paine alba, croissante cu diverse creme, pateuri, Fornetti, chiar si prajituri), mancarea gatita in ulei cum ar fi cartofii prajiti, carnea in ulei, bananele, dulciurile in general. Cel mai bine mergi la un nutritionist, poate iti da si niste vitamine (sunt dinacelea efervescente) pentru a te ingrasa. Pupici!

| papusica987 a răspuns:

Multumesc pentru fundita:*

| CRISS69TM a răspuns:

Cu mancare nu prea ai sanse.treci pe bere.eu anul trecut inainte de sarbatori aveam 63 kg, si acum am 76.mananci si in loc de apa bei bere, un pahar cu vin.nu figuri cu apa plata care oricum este ca la robinet si mai scumpa.succes.

| mar1juana a răspuns:

Nici o mancare nu ingrasa daca te tii in forma si faci sport. si bineinteles daca nu mananci dupa 6big grin stiu asta am incercat. mananc orice pe timp de zi si fac sport si nu se pune nimic pe minebig grin sunt fatabig grin