| Maria2058 a întrebat:

Ce metode de slabire(diete) cunoasteti si pe care ati urmat-o? Cat ati slabit si in cat timp?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| tenshi261 a răspuns:

Uite ai putea sa tii "dieta" pe care am inventat-o eu si sa stii ca am dat jos 14 kg intr-un an dar depinde de organismul tau, poti sa dai mai mult sau mai putin:
dimineata: un cartof mediu fiert intr-un ibric si mancat dupa ce se raceste, si o cana de ceai verde
la pranz: o para, un mar(aici ai putea sa te uiti pe net daca vrei tu un anumit fruct si sa vezi cate calorii are-maxim 70 sa aiba si sa mananci doar unul ), si o cana de lapte(cam 200 ml) cu 0, 1 % grasimi
-inainte de 5 cam pe la 4:30 : o rosie si jum de conserva de ton in ulei vegetal
Sigur o sa te ajute pentru ca pe mine m-a ajutat foarte mult
P.S.: NEAPARAT macar o ora sa faci pe zi miscare(eu fac 3-4 ore de bicicleta poate de asta a fost eficient)
Multa bafta funda?
A am uitat sa-ti mai zic ceva: dupa ora 5 seara sa nu mai mananci ABSOLUT DELOC!

| Dolofănica a răspuns:

Eu am urmat o dietă cu cartofi firți odată pe zi. Am slăbit de la 33, 7 de kg la 20, 2 kg. fundiță?

| Cristian_Popescu_1996 a răspuns:

Pai eu am slabit de la 70 kg la 55 alergand timp de 7 luni cate 2.5 km pe zi si mancam destul de bine. dieta(numita foame dauneza)respectam cele 3 mese ale zilei mancam fructe legume mancam si mancarea mamei in mare proporti,,, cred ca iti sunt de ajutor.pa si succes (funda? (*_-)