| nicolici a întrebat:

ce sa fac sa imi creasca unghiile mai mult. imi cresc prea putinstraight face. funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
26 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Sall. Lipsa de calciu. Consuma mai multe lactate. Iar legat de lunginea lor, este problema ta. Nu pot comenta! Pa!

| Rockart a răspuns:

Foloseşte uleiul de ricin.

| Kyrie a răspuns:

Din punctul meu de vedere mai bine ramai fara unghii xD

Cu unghii devii incomoda, nu poti face sport, si cand se rup unghiile incepi sa te vaiti ca o fetita xD laughing (AHH MI-am rupt unghiuta) tongue

Deci repet,parerea mea e mai bine sa ai unghii mici ca la baieti laughing, oricum nu merit funda pentru asa ceva, asa ca daca vrei neaparat sa ai unghii mari pentru nu stiu eu ce, asta e... : >, afk... laughing

| nicolici explică (pentru Kyrie):

Sa ramai tu fara unghiilaughing

| Kyrie a răspuns (pentru nicolici):

Http://www.thesimsresource.com/......d/1140372/

ce-mi place fata asta din joc, iti place si tie? :)) (se numeste Sims 3) :P

| nicolici explică (pentru Kyrie):

Mda imi placehee hee seamana cu minelaughing

| Kyrie a răspuns (pentru nicolici):

Mai trebuie doar sa-ti faci parul laughing, iti mai faci o suvita, 2 suvite albe etc

CE DEPARTE DE SUBIECT SUNTEM laughing

| nicolici explică (pentru Kyrie):

rolling on the floor

| Kyrie a răspuns (pentru nicolici):

Ti-a dat dulkica raspunsul, merita funda? laughing

| nicolici explică (pentru Kyrie):

Nu e nimic noulaughing. alea le folosesc si euoh go on. deci mai astept raspunsuribatting eyelashes

| Kyrie a răspuns (pentru nicolici):

Clar,nu o sa-ti raspunda nimeni deoarece se duce in pagina 2 laughing, nu prea citesc oamenii paginile xD

crying, CE drama tongue

| nicolici explică (pentru Kyrie):

Si ce dacahee hee

| Kyrie a răspuns (pentru nicolici):

Draga
https://www.google.com/......ps?/search

Iti place moda asta? (preferata mea moda la fete[nu am vazut la niciuna pana acum in realitate]);))

:)), suntem departe de subiect dar nu are nimica :)

| nicolici explică (pentru Kyrie):

Si unde sa ma imbrac eu cu asa ceva?laughing la circ poatebig grin

| Kyrie a răspuns (pentru nicolici):

Te imbraci la scoala rolling on the floor

iti faci si un breton, blabla, merge laughing

| nicolici explică (pentru Kyrie):

Am edja bretonbatting eyelashes

| Kyrie a răspuns (pentru nicolici):

Eu sunt baiat si am bretonul mai lung ca al tau (nu port breton fireste, dar daca e sa masor firele) laughing

| nicolici explică (pentru Kyrie):

laughing)

| Kyrie a răspuns:

Au,am uitat
era lolita dress nu lolita laughing sau loli goth tongue

| nicolici explică (pentru Kyrie):

Am una in genul asteia http://www.google.ro/......tp?/imgres dar e rosie si urata:)))

| capricc a răspuns:

Citeste asta cap coada http://fucsia.ro/10-trucuri-pentru-unghii-naturale-lungi-pana-la-paste/ daca nu gasesti o solutie cosmetica atunci poate fi o carenta din alimentatie...

| mada1820 a răspuns:

Sa iti iei de la un plafar un lac de unghii pentru intarirea si cresterea unghiilor. si functioneaza garantat.

| TRANSVERSAL a răspuns:

Mai bine iti pui unghii in gel sunt adorabile!

| dulkica a răspuns:

Zeama de lamanie
ulei de masline
ulei de ricin

| Biia02 a răspuns:

Foloseste Ulei de ricin.