| Caosti_Costin_1993 a întrebat:

Ce sa fac sa scap de hemoroizi interni?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AutumnDay a răspuns:

Buna!
1. Ai grija la alimentatie si constipatie. Consuma multe fibre si ia ceva pentru prevenirea constipatiei - ceai sau capsule.
2. https://comenzi.farmaciatei.ro/......-p10028390 aceste supozitoate (costa cu 2-3 lei la farmacii gen Dona, Catena, Sensiblu). Sunt foarte bune si dupa primele utilizari vei observa ca disconfortul este diminuat sau chiar dispare.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sa manci multe fibre http://medlive.hotnews.ro/......ubile.html

eu asa mam scapat si sa faci sport

| OnuOnulică a răspuns:

Ai grijă ce mănânci și consumă multe fructe.

Răspuns utilizator avertizat