| ionika17 a întrebat:

TPU! Ce sa fac sa scap de matreata?! ma spal cu head shoulders, dar nu se duce.Am facut pauza de vreo luna si m-am spalat cu alt sampon, ca pana nu am facut pauza aceea nu mai aveam matreata. Ce sa fac sa scap de ea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ToXicLoVe_2598 a răspuns:

Nu te gandi ca esti singura cu aceasta problema, daca ai matreata. Jumatate din intreaga populatie a lumii s-au confruntat cu aceasta problema cel putin o data in viata. Matreata este o problema obisnuita pentru parul tau. Exista foarte multe remedii facute in casa pentru indepartarea matretii, printre care cel mai cunoscut ar fi spalarea cu otet. Pentru asta ai nevoie de doua linguri de otet cu sase linguri de apa si sa aplici aceasta combinatie pe scalp noaptea inainte de a merge la culcare. Trebuie sa iti acoperi capul cu un prosop. Atunci cand te trezesti dimineata aplica aceeasi solutie inca o data si indeparteaza-o mai tarziu. Nu va mai exista nici un miros de otet pe parul tau pentru ca acel miros se evapora foarte repede.Mai exista si alte solutii dar asta ar fi cea mai indicata.

Bafta.happy

5 răspunsuri:
| noob a răspuns:

Te razi in cap

| pinky butterfly a răspuns:

Sampon de la gerovital plant. happy E foarte bun, da rezultate... si nu este foarte scump, cam 15 lei. Il gasesti la farmacie.

| SubsemnatuTalentatu a răspuns:

Du-te la un medic dermatolog...
Asa am avut si eu era ceva pe baza nervoasa si alimentatie...
Am tinut un regim ce mi-a dat si m-am spalat cu un sampon special
:*

| Ale_4872 a răspuns:

Hey:*

| Ale_4872 a răspuns:

Inkearca alt samponhappy

sau cu otet de mere