| KaterinaPetrova a întrebat:

ceva remedii pentru constipatie? sau pastile

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| bulin a răspuns:

Ia de la farmacie un supozitor cu glicerina. te rezolva doar de 1 ai nevoie

| mariazet45 a răspuns:

In ficare dimineata o lingura de tarate de ovaz cu lapte batut, apoi o cana de lapte batut si totul devine perfect /Are efect de colon help.Se gasesc la farmaciile naturiste.

| jojo_2491 a răspuns:

Ca pastile ai dulcolax,dar au efect doar atat timp cat le iei, dupa ce le intrerupi, nu mai sunt eficiente.mai este si sennalax,sunt medicamente pe baza de plante si nu dau dependenta,poti folosi ceai de crusin,dar cu precautie,este si toxic in cantitate prea mare si in acelasi timp are actiune laxativa puternica. poti sa bei si ceai verde antiadipos, are si actiune laxativa dar poti sa si slabesti, daca e cazul.

| KaterinaPetrova explică:

De 3-4 zile:p.supozitor am incercat si n-a functionatsad.

| KaterinaPetrova explică:

Oricum aceasta constipatie dureaza de maxim 10 zile. adica pana acum scaunele mele erau normalesad

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Mai poti sa incerci si cu ulei de ricin, tot de la farmacie il cumperi, iei cate o lingurita dimineata parca!

| rolly3342 a răspuns:

Un creion.

| adych a răspuns:

Daca nu a mers cu supozitor inseamna ca ai o problema si trebuie sa mergi la doctor.

| IuliaJuly13 a răspuns:

Miere amestecata cu iaurt sau dulceata, sucuri.Sau du-te la medicul de familie sa iti dea pastile!

P.S.big grine cand nu ai mai iesit la stomac?

| theboywithdog a răspuns:

Salvarea ta e NO-SPA