| almaz a întrebat:

Cine cunoaște, cum se numește investigația sau aparatul, care poate arata orice leziune a nervului, aparatul care practic ne arată tot nervul, un fel de rezonanta pentru nervi, nu ma refer aici la Electrimiografie (EMG) și nici la RMN, că acestea 2 nu-s capabile sa ne arate nervii propriu zis, din câte știu eu, in România nu există la nici un spital așa ceva, mi-o zis un doctor ca doar in afara se poate găsi! Mă interesează cum se numește și cum se poate găsi. Vă mulțumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| MihaelaMunteanu a răspuns:

TOMOGRAFIE COMPUTERIZATA si arata tot corpul in interior!

| almaz explică (pentru MihaelaMunteanu):

Tomografia nu arată nervii

| almaz explică (pentru MihaelaMunteanu):

Tomografia nici măcar nu arată ce poate arata RMN-ul. Te greșești