| Justmeale2345 a întrebat:

Cred ca am hemoroizi (externi), insa nu stiu sigur. Din cate am auzit arata ca unii, insa nu ma dor si nu mi-au provocat nicioadata disconfort. Exista asa ceva sau este altceva? Daca sunt, exista remedii naturale pentru asta? Multumesc in avans!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Remedii naturale nu ar trebui să cauți având în vedere că nu știi sigur de ce anume suferi. Mâine e luni. Mergi la doctorul de familie și îi explici ce simptome ai.

| Țoglă a răspuns:

La medicul de familie și întrebi acolo.
Hemoroizii odată ce-i ai, doar îi poți stăpânii prin remedii, extirpare făcându-se doar chirurgical.