| yonela001 a întrebat:

cum poti face "criza" de fiere sau de la ce? straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Prezidentul a răspuns:

Datorita exceselor alimentare, a meselor neregulate si a alimentatiei proaste.
Mesele trebuie sa aiba ore fixe si continut stabil.

| LoLoZaurusRobert a răspuns:

Excese alimentare mai ales cu grasimi si alimente greu digerabile. Criza de "fiere" se manifesta dupa masa [nu imediat... la 20-30 min]. Mai multe detalii pe http://ro.wikipedia.org/wiki/Colecistit%C4%83.

NU UITA : DIAGNOSTICUL IL PUNE UN DOCTOR... vreau sa zic ca nu trebuie sa te agiti ca ai avea nu stiu ce pana cand nu se fac teste. [majoritatea oamenilor au tendinta sa faca asta].