Întrebare recomandată | dydododostar a întrebat:

Cum sa scap de aftele bucale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Poti face badijonari cu glicerina boraxata de trei ori pe zi.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Pot fi cauzate de o infectie cu bacterii sau candida.
Ca remediu, recomanda comprese pe zona afectata cu tinctura de musetel sau ulei din pom de ceai. Aftele mai pot fi cauzate si de scaderea imunitatii.
Pentru aceasta recomand terapiile cu Biorezonanta-Bicom-Optima.
Vezi aici amanunte:http://www.dermavital-med.ro-diagnosticare/ cu Biorezonanta
Te pup!

| deeeeea1 a răspuns:

Ia in gura timp de 1-2 minute o bautura(wiskey, vodka, nu conteaza ceva tare).Iti vor trece garantat

| dydododostar explică (pentru deeeeea1):

Am 13 ani! Nu pot sa beaulaughing dar merge cu apa de gura?

| deeeeea1 a răspuns (pentru dydododostar):

Nu trebuie sa bei normal, doar iti clatesti gura cu bautura respectiva.