| Fetitsa123 a întrebat:

Buna TPU.Cum se curata cel mai bine lentilele de ochelari? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Există șervețele umede speciale pentru lentilele de la ochelari.
Se găsesc în orice supermarket, un pachețel care conține un o bucată costând în jur de 30 - 50 bani (3-5.000 lei vechi).
La fel de bună este și cârpa moale pe care o primești, sau o cumperi o dată cu tocul pentru ochelari.
Baftă!

| Siracuzia a răspuns:

Buna! Cu ajutorul carpei speciale pe care o primesti in cutia ochelarilor.

| MadaTeIntreaba a răspuns:

Cu ajutorul carpei acelea fine.Si eu am ochelari si ii mai spal cu apa:
1.uda-i cu apa.
2.stergei cu carpa speciala.
Ochelarii o sa se simta "racoriti" dar vor fi si curati!;-)

| Diana915 a răspuns:

Buna. In magazine gasesti acele cutiute cu servetele umede speciale pentru ochelari. Tatal meu asa foloseste si chiar curata destul de bine. Iar pretul variaza de la o firma la alta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu coltul camasii... eu asa fac.

| GlontulAreMereuDreptate a răspuns:

Cel mai bine dupa mine ar fi acea carpa micuta si foarte fina de la ochelarii de vedere.

| Barsan a răspuns:

1) Aburestei
2) Ia o bucata de hartie igienica ROZ
3) Stergei baftawinking

| trasnet a răspuns:

Cu ol batista specila de la optica

| Sophie17 a răspuns:

Pai cu solutii speciale pentru ochelari pe care le gasesti acolo unde ti-ai facut ochelarii si cu carpute pe care le gasesti tot acolo