| PetrusEmanuelMihai a întrebat:

Buna TPU, cum se numeste in termenii medicali atunci cand nu poti face un copil? Ca esti fertil sau cum?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Infertil
steril
sterp

| CIaudiu a răspuns:

Infertil, sterp, steril, impotent

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru CIaudiu):

Impotent poate fi doar barbatul. In acest caz nu este obligatoriu sa fi steril si nici sa nu ai copii: trebuie sa ai doar vecini sau prieteni buni.

| CIaudiu a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Stiu, dar am crezut ca se refera la el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fertil e cand poti face copil... deci infertil.

| Sekim a răspuns:

Infertil sau sterp

| 1234568807 a răspuns:

Steril

| PetrusEmanuelMihai explică (pentru 1234568807):

Mersi o zis intr-o emisiune da am uitat ca a zis de mult.

| isemilia a răspuns:

Infertil, sterp sau steril.

| 09Daniel20Botezan70Psihologie70Psihiatrie90 a răspuns:

Salut! happy Infertil, sterp, steril, (în termeni medicali) și mai poate însemna neproductiv și neroditor. Funda? big grin

| IhNomUhNitPARIS a răspuns:

Infertil.

| OvidiuNitan364 a răspuns:

Dezmostenit