| PetrusEmanuelMihai a întrebat:

Buna TPU, cum se numeste procedeul pe care il face un medic cand mori subit fara sa suferi de vreo boala?
Stiam da am uitat...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca medicul este prezent va incerca sa te readuca la viata, procedeul se numeste resuscitare.
Dupa declararea clinica a mortii ti se poate face autopsie, pentru a constata din ce cauza ai murit.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Autopsie.

| sierra1 a răspuns:

"procedeul care il face un medic cand mori subit"

cruce/rugăciune?

| Mirel4412 a răspuns:

Autopsie cred

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dracu stielaughing

| Mopmop a răspuns:

Eutanasie. Te ajuta sa mori in conditii umane... E legal doar in Elvetia din cate stiu. Proceduri legale si medicale complexe.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Mopmop):

Si prin niste state din SUA

| Elliiieo3 a răspuns:

Autopsie, util pentru a constata cauza decesului.