| Ionuu2002 a întrebat:

De 2-3 ori pe saptamana..am mancarimi ale scalpului care dureaza in jur de 20 min, tin sa mentionez ca ma spal pe cap de 2 ori pe saptamana..si azi am observat o coaja de culoare rosie cu ceva galben pe ea, poate sa fie cancer de piele? Multumesc de raspunsuri

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Pai posibil sa ai dermatita seboreica, mega frecventa in randul populatiei.
Nu, coaja aceea nu e cancer de piele, e descuamare a pielii.
Cumpara-ti un sampon tratament de la farmacie.

| Silwian a răspuns:

Pe canicula asta incearca sa te speli mai des! Si clateste bine parul dupa samponare!