| Andrei75534 a întrebat:

daca am o afta in gura și beau după alții pot să îmi pătrundă viruși in sistem? Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Trebuie să ai o imunitate scăzută pentru a reuși agentii patogeni sa pătrundă în organism.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu

| darrio2007 a răspuns:

Da, se poate. In cazul asta iti iei un antivirus pentru ca sa nu mai intre in sistem.

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca poti sa iei toate bolile lor contagioase: herpes, tuberculoza samd.

| Andreeush a răspuns:

Dacă ai sistemul imunitar scăzut da, poți lua vreun virus.