| PavelLarisaIonela a întrebat:

dacă in fiecare zi as face 40 abdomene credeți ca o sa dispară burta pana la vara. Dacă nu spuneți-mi alta metoda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cardio, pilates, gasesti pe Youtue o intreaba varietate.

| DaniTDCI a răspuns:

25 dimineata si 25 seara, si esti ok

| PavelLarisaIonela explică (pentru DaniTDCI):

Dar la pranz nu trebuie sa fac?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar atat. Poate 40 la inceput, primele 2-3 saptamani. Dupa avansezi si tu in fiecare saptamana cu inca 10 pana scapi.

| DovleacTurbat a răspuns:

De ce ai face zilnic? Muschii se dezvolta in zilele odihnă. E o vorba "muschii nu se fac in sala, se fac in bucatarie" Poti face 100000000 de abdomene daca nu ai grija la alimentatie = 0.

| TimSem a răspuns:

Poți să scapi și cu 40 (deși cu siguranță după 2-3 săptămâni de făcut în fiecare zi sau tot a doua zi vei simți nevoia să faci mai mult).
Cifra 40 nu e atât de importantă, cât e important să fii consecvent, să faci în fiecare zi câte ceva și să mănânci sănătos. Adică, degeaba faci sport (oricât și orice ai face) dacă mănânci o șaorma în fiecare zi și înainte de culcare mai bagi niște chips-uri. Trebuie să scapi de fast-food, sucuri și mâncat seara târziu. Oricum, dacă ești până în 20 de ani, metabolismul îți este încă OK și te mai poți răsfăța seara, dar altfel, nu.
Un alt lucru foarte bun este să alergi. Ăsta e un remediu foarte bun. Știi... degeaba faci abdomene și ai pătrățele dacă nu se văd de stratul de grăsime. Abdomenele îți formează mușchii mai mult decât să ardă grăsimea. Grăsimea se arde cu alergare în fiecare zi sau exerciții în casă care să te solicite (vezi săritul cu coarda!)

| Tabia a răspuns:

Totul depinde de burta. Uite, pentru a avea succese, te sfatui ca odata ce incepi, in fiecare zi sa faci cu una mai mult, adica azi faci 40, miine 41, poimiine 42 si tot asa. Bafta.

| Emokid9 a răspuns:

Imi pare rau sa ti spun dar ca sa se fada rezultatele trebuie sa faci vreo 100-200 pe zi daca nu ti regim sau diete in mod special sau alte sporturi. Daca ai un stil de viata mai sanatos sunt suficiente si 40-50, dar sa te ti de ele. sper ca ai inteles cat de cat plus ca burta nu dispare peste noapte.:-)

| UnNimeniFaraNimic a răspuns:

Eu tot cardio(gen alergat) recomand+alimentatie sanatoasa

| Adi_Adrian_1979 a răspuns:

Cel mai bine e sa lasi shaorma.

| Dunhyll21 a răspuns:

Daca iti permite timpul si putin alergat te-ar ajuta. Important e sa iti iei caloriile din alimente cat mai sanatoase si sarace in grasimi. Si incearca de fiecare data sa tragi de tine, daca 40 de abdomene le faci usor, creste numarul pana devine mai greu.