| LOVETOKNOWTHINGS45 a întrebat:

Buna TPU! Daca inca sunt minor si vreau sa iau anti-androgenice cum trebuie sa procedez? Trebuie sa merg cu un parinte/tutore legal la medicul de familie si sa semnez cum ca sunt de acord sa primesc aceste medicamente? Motivul pentru care vreau sa iau aceste medicamente este personal dar presupun ca medicul va avea nevoie un motiv real. Daca motivul meu e mai mult personal decat medical ce pot face sa iau reteta in final? Multumiri anticipate

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
24 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nici un medic nu prescrie anti-androgenice ca asa vrei tu, mai ales cand esti minor si nu stii ce vrei si nici nu intelegi cat te pot afecta.
Motivul tau personal este pentru prieteni, fiindca atunci cand ajungi la medic daca nu deschizi gura sa spui TOT ce te doare si adevaratul motiv, nu primesti decat o invitatie afara, fara nici un fel de medicatie.

Acum, sa revenim la "motivul tau personal" pentru care vrei anti-androgenice pe care nici eu nu ti le-as recomanda ca parinte, fiindca esti un copil care acum te dezvolti si organele sexuale incep sa functioneze, de aceea ai erectie si ejaculari spontane.

Ce trebuie tu sa intelegi si sa faci este sa nu mai faci din acest lucru o obsesie si sa-ti canalizezi aceasta "obsesie" spre invatatura, spre carte, spre munca pe langa casa, spre tot ce iti tine mintea si mainile ocupate, ca sa scapi de obsesia erectiei.

Ma repet: esti un copil normal si erectiile spontane la varsta asta sunt normale si sanataose la toti baitetii, deci nu ai de ce sa-ti fie frica de ele sau sa doresti suprimarea lor, fiindca nu ar fi normal in mintea ta.

Vad ca ai o fimoza totusi care trebuie rerezolvata iti poate aduce mari probleme de sanatate si aici trebuie sa mergi indiferent ca-ti place sau nu, la un medic UROLOG, inainte ca penisul sa ti se umfle cat borcanul si si faci infectie, fiindca fimoza netrata duce la balinita si multe alte boli, infectii, complicatii.

| LOVETOKNOWTHINGS45 explică (pentru Violleta2022):

Erectiile nu sunt chiar motivul principal pentru care as vrea sa apelez la aceste medicamente. As vrea sa nu mai am apetit sexual deloc sau cat se poate de putin! Si tinand cont de varsta e aproape imposibil! Si pana la 50 de ani ni vreau sa raman cu libido-ul asta. Iar ceea ce priveste fimoza chiar nu stiu de ce grad o fi, posibil nici cea mai severa dar da e nasoala oarecum…

| RoCkKiD a răspuns:

Nu o sa primesti fara motiv medical. As putea sa scriu 50 de randuri dar asta e varainta pe scurt.

| Violleta2022 a răspuns (pentru LOVETOKNOWTHINGS45):

Nu este normal si nici sanatos sa suprmi o functie a aparatului reproducator de frica, fiindc atu la anisorii astia nu ai habar ce trebuei sa faca corpul tau si nici un medic normal la cap nu ti-ar recomanda vreoada asmenea pastile.

Ti-as recomanda sa te fiocusezi ACUM pe o problema URGENTA care este fimoza! Mergi de urgent al amedic ca fimoza aia nu se rezolva singura si nu dispare peste noapte, dar daca nu te duci acum cand se poate rezolva usor, vei ajunge sa stai prin spiatl cu saptamanile, cu puta umflata si infectata.

FIMOZA se rezvolva in 10 minute, in orice cabinet UROLOGIC sau sau chirurgical, fiind vorba doar de o mica interventie chirurgicala (nici macar nu este operatie), care se rezolva rapid si nedureros cu anstezie si apoi, plecand acasa pe picioarele tale. Vindecarea este usoara si rapida si penisul se poate dezvolta mai departe frumos si sanatos.

| LOVETOKNOWTHINGS45 explică (pentru Violleta2022):

Am decis sa iau si fimoza in considerare dar nu stiu cand sa merg la un control. Ce i cert este ca vreau sa scap total de libido si asta nu a fost o decizie peste noapte. La cat de prost merg cu fetele nu vreau sa ma mai chinui pana la 50 de ani in stilul asta… oricum ar fi tinand cont ca merg teribil cu fetele si ca (momentan) am si fimoza asta ma face sa apelez la aceste medicamente usurandu-mi viata! dar daca nu se poate asta este nu stiu ce alternative legale pot lua!

| Violleta2022 a răspuns (pentru LOVETOKNOWTHINGS45):

Trebuie sa mergi al o consultatie la un Medic UROLOG si pentru acest lucru mergi la medicul de familie sa-ti dea trimitere la un medic, si-ti va spune acesta unde gasesti acel urolog.
Apoi suni sa-ti faci programarea la Urolog si mergi la consultatie, in ziua cand esti programat.
Mai departe faci ceea ce-ti recomanda UROLOGUL>

Nici un medic de pe fata pamantului nu-ti va prescrie medicatie impotriva erectie, doar pentru ca tu ai impresia ca-ti rezolva fimoza, ca este cea mai mare aberatie pe care o poti scoate din tine.
Nu-ti usureaza nimeni fimoza daca nu intervine medicul sa-ti faca incizia aia!
Chiar este greu sa intelegi un lucru atat de simplu?

| LOVETOKNOWTHINGS45 explică (pentru Violleta2022):

Nu este doar din cauza fimozei cum am spus este si pentru ca o duc teribil cu fetele. Nu pot sta cu apetit sexual urias atatia ani, si evident nu i pot spune medicului ca vreau aceste medicamente ca-s inapt sa-mi fac o relatie altfel ar rade mult si bine! Evident mai bine fara erectii decat deprimat sa aud de cupluri ( bine ca oricum sunt resemnat ca n-am sa fac nimic dar libido tot am)! Asa ca da din ce vad nu se pot obtine fara reteta. Habar n-am poate mai am o sansa cand voi fi adult…

| Violleta2022 a răspuns (pentru LOVETOKNOWTHINGS45):

Pai o duci rau cu fetele pentru ca esti copilas si apoi este impsoibils a incepi ceva ce nu poti termina niciodata, adica este un cerc vicios, fiindca tu ai un penis bolnav, care nu-i capabils afaca nimci nici daca ai duce-o bine cu fetele.

Tu du-te la UROLOG si rezolva-ti cucul ca vei sta foarte bine cu fetele, dupa asta!
Totul, dar absolut totul porbeste de la cucul bolnav pe care te incapatanezi sa nu-l rezolvi si nu inteleg de ce.
Sunt milioane de copilasi care au aceasta incizie la puta, unii de cand se nasc, altii ca motiv religios la arabi si evrei, iar altii din motive de sanatate, cum este fimoza asta care-i severa.
Amanand problema nu se rezolva singura, dar se agraveaza si ajungi duap cum am spus cu puta cat bornaul in urgenta. Asa vor afla colegii de scoala, vecinii, rudele si vor comenta si face glume pe seama ta, daca acum cand ai sansa sa o faci pe tacute si nestiute nu vrei sa o rezolvi.
Te asigur eu ca toate problemele tale se vor rezolva odata cu rezolvarea medicala a fimozei, iti va crestere increderea in tine, vei fii mai vesel si bine dispus, iti vei face o prietena, vei avea viata sociala cu prietenii samd.

| LOVETOKNOWTHINGS45 explică (pentru Violleta2022):

Din raspunsul de sus am ramas si mai deprimat, oricum nu prea mai pot fi deprimat ca am fost destul in trecut si mi-am pierdut asteptarile dar am zis ca anti-androgenicile astea vor rezolva ceva. Ce-i drept e ca mai bine ma calugaresc dar problema ca nu-s foarte mult cu biserica. Dar poate ma invat ca aia e, mai bine singur alaturi de niste oameni la fel ca mine … virgini!

| madalinut123si a răspuns:

Mergi la medic cu un părinte, rezolvă problema aia frate, nu mai amâna atât!
Ps... Violeta zice bine, numai ca îi trage într-una cu "puța" și "copilaș" tu având aproape 18 ani laughing e funny

| Violleta2022 a răspuns (pentru LOVETOKNOWTHINGS45):

Dimpotriva!
Din raspunsul de mai sus ar trebuiis a vezi REALITATEA ca abia acum ti se deschid toate portile in viata pline de succes, fericire si prieteni cu unica conditie sa-ti rezolvi urgent FIMOZA!

Tu tot nu pricepi ca si de te calugaresti tot cu puta umflata ajungi la spital, nu? refuzi cu incapatanare sa faci UNICUL lucru care iti rezolvi toate probelemel si nu intelg de ce.

| LOVETOKNOWTHINGS45 explică (pentru Violleta2022):

Probabil ca am sa il fac in cativa ani acest pas, momentan cred ca pot trece cativa ani fara sa patesc ceva! Oricum daca medicamentele nu imi sunt de folos am sa incerc calugaria dar asta sa termin liceul ca sa fiu sigur ca am o diploma daca e sa nu-mi iasa viata de calugar. Si dupa aia poate ma impac sufleteste ca altfel nu voi ramane aici sa innebunesc la 30ani

| Violleta2022 a răspuns (pentru LOVETOKNOWTHINGS45):

Cu atitudinea asta de om incapatant nu vei ajunge prea departe in vuiata, daca refuzi sa rezolvi AZI si ACUM unica problema de sanatate care iti pune viata in pericol si care iti poate asigura o viata fericita si plina de succes.

Pacat de tine ca nu ai suficient creier sa intelegi ca-i vital sa rezolvi problema asta de sanatate!

| madalinut123si a răspuns (pentru Violleta2022):

Pare ca face mișto happy

| LOVETOKNOWTHINGS45 explică (pentru Violleta2022):

Probabil ca n-am! pe ce ma axez momentan in principal e distrugerea libido-ului! Dar na din pacate am primit raspunsul si probabil nu voi avea sanse sa primesc reteta. Ce voi face mai departe ramane de vazut … oricum asta e de resemnat sunt dar mai trebuie sa gasesc alternative sa-mi tai apetitul. Nu pot da amanunte pe TPU ca nu vreau sa intru in probleme cu legea dar poate voi gasi o alternativa sa iau aceste pastile cu noroc.

| LOVETOKNOWTHINGS45 explică (pentru madalinut123si):

Chiar deloc! ori crezi situatia ori nu… dar nu stau sa conving pe cineva ca ceea ce zic e real

| Violleta2022 a răspuns (pentru LOVETOKNOWTHINGS45):

Ia baiete sa vezi ce ti s epoate intampla intr-un viitor foarte apropiat:

https://www.facebook.com/......385712389/

| LOVETOKNOWTHINGS45 explică (pentru Violleta2022):

Probabil ca asa este rau, dar n-as vrea sa ma gandesc prea departe la lucruri negre si am zis ca o voi rezolva dar probabil ca nu anul asta! Oricum nu vreau sa-mi creeze doua probleme ( si fimoza si fetele) altfel intru in depresie ( bine ca nici nu mai pot plange mai mult is apatic) dar tot e naspa sa ma stresez din doua parti! Ori rad isteric ori nu schitez vreo emotie. Asa sunt sentimentele mele de fata

| Violleta2022 a răspuns (pentru LOVETOKNOWTHINGS45):

Pacat ca esti incapabil sa intelegi ca rezolvarea fimozei cat mai rapida este unica ta problema reala, care odata rezolvata iti va schimba intru-totul viata in bine.

| LOVETOKNOWTHINGS45 explică (pentru Violleta2022):

Mi-ar schimba-o medical ca la fete nu stiu cat! oricum ce sa o mai lungim, raspunsul l-am primit iar mai departe vad ce fac si cum e sa fac rost de acele pastile.

| Violleta2022 a răspuns (pentru LOVETOKNOWTHINGS45):

Hai, du-te la culcare... ca eu trebuie sa plec la cumparaturi!
somn usor!

| LOVETOKNOWTHINGS45 explică (pentru Violleta2022):

Multumesc mult!

| helpforyou a răspuns:

Da, pare mai degraba ca ai o motivatie launtrica decat o motivatie fizica. Pentru astfel de motivatii posibil sa te trimita primadata la un psiholog, si atunci poti primi aceasta confirmare.

| darrio2007 a răspuns:

Acel motiv personal va trebui sa il stie si medicul care iti recomanda sau nu. Alea nu sun pastile Orbit.
Si da, trebuie sa mergi cu unul din parinti, fiind minor.