| Anabelle1203 a întrebat:

Daca intru in apa la mare influenteaza asta cu ceva menstruatia? Din cauza apei,mi-o va incetinii sau accentua? Saptamana asta trebuie sa-mi vina si tot saptamana asta trebuie sa plec la mare. Exista vreun aliment care sa imi incetineasca venirea menstruatiei? Funda, multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| xButterflyxX a răspuns:

Buna,exista medicamente, spre exemplu orgametril, poti intreba la farmacie, iti va da mai multe detalii, insa nu iti recomand pot aparea dereglari hormonale pentru ca din cate am inteles sunt pe baza de hormoni.

| Anabelle1203 explică:

Se pare ca mi-a venit azi...iar la mare plec pe 12.
Thanks God >.

| CHANELno5 a răspuns:

Hei! Mie mi-a venit in ziua in care am ajuns la mare. Da-ti seama ce chin, mai ales pentru ca am dureri mari in fiecare luna. Eu am luat inainte vitamina "K" si nu prea m-a ajutat, caci tot mi-a venit. Am luat insa in continuare vitamina aia si am luat cate 20 de picaturi, de 4 ori pe zi, de Clorocalcin. E drept ca e cel mai oribil lucru pe care il poti bea, dar sincer m-a ajutat ( n-am avut nici dureri si mi-a si oprit "problema" ). In caz ca o sa ai problemele atunci asta te-ar putea ajuta big grin

| Emanuela68 a răspuns:

Medicament nu cred ca exista, dar poti lua vitamina "ca" ca sa iti opresca sangerarea sau sa iti vina mai putin(depinde de fiecare, la mine nu s.a oprit, dar mi.a venit mai putin si am folosit o.b.).se gaseste la farmacie sub forma de fiola(eu asa am gasit). fiola se pate bea, chiar daca pe prospect scrie ca trebuie injectata.eu am intrebat la ginecologie. si daca nu merge du-te la mare dar nu sta cu picioarele in apa rece ...asta ar putea sa-ti dauneze. Sper ca te-am ajutat.bye,bye