| anonim_4396 a întrebat:

daca merg singura la spital să mi se faca un eeg care costa 20 de lei o să-mi ceara ceva trimiteri sau ceva? Am nevoie de anumite documente?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai nevoie de buletin si de trimiterea de la medicul tau de familie.

| laurentiutirei a răspuns:

Da ai nevoie de trimitere de la medicul de familie
Daca esti minora e de preferat sa te duci cu un parinte!
Dar dupa mesajul pe care l-ai scris probabil vrei sa mergi singura pentru ca ai ceva ce nu vrei sa se afle.

| Natittyy0016 a răspuns:

Depinde si de zona unde stai. Eu am dat 50 de lei. Dar pentru un control mai amănunțit poti cere trimitere de la doctorul de familie sau cauti un cardiolog pe net, sau clinici private unde sunt cardiologie un zona ta si faci programare pentru un control
Eu am dat 120 de lei și mi s-a facut EKG, control la inima si parca atat nu mai stiu. Ca si acte iti trebuie doar buletinul daca nu vrei sa mergi si la medic de familie, daca nu si trimiterea. Ideea este ca daca nu lucrezi oricum plătești. Numai daca lucrezi si te trimite doctorul nu plătești.