| anonim_4396 a întrebat:

dati-mi va rog toate organele corpului uman ( funda ) multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| gosh0108 a răspuns:

Daca vrei sa dai la medicina felicitari! Chiar avem nevoie de doctori care sa invete din timp! Ce o sa iti dau eu acum, cuprinde si glandele:
Glanda epifiza, Hipofiza, tiroida, paratiroidele, timusul, pancreasul, suprarenalele, gonadele, cordul, plamanii, rinichii, stomacul, PIELEA (cu toate ca unii nu cred ca e organ, aceasta este cel mai intins element al corpului uman ce are rol de organ, penisul/vaginul, splina, ) Succes la invatat!

| SarcasticLady a răspuns (pentru gosh0108):

Multumesc mult! happy

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ce se facem noi?
Caută o carte intitulată "Anatomia și fiziologia omului".
Pa, pa.

| Raniia a răspuns:

Ce vrei sa faci cu ele?

| SarcasticLady a răspuns (pentru Raniia):

Sa le invat laughing ce altceva pot face cu ele?

| Raniia a răspuns (pentru SarcasticLady):

Pai,ai spus"dati-mi'' am crezut ca vrei sa faci ceva cu ele? Anatomia si fiziologia omului este cartea de unde le poti invata. Spor la citit si sarbatori fericite!

| SarcasticLady a răspuns (pentru Raniia):

Eu vroiam sa mananc organele ce altceva sa fac cu ele laughing)? sarbatori fericite si tie!

| anonim_4396 explică (pentru ஜAliSeeஜ):

Acesta este aparatul cardiovascular, dar multumesc oricum happy

| SarcasticLady a răspuns:

? laughing

| konaku a răspuns:

Da si tu un pachet macar!