| timisoara a întrebat:

dau funda.
Am 17 ani, 1.68m inaltime, si 82 de kg.Cum as putea sa mai dau jos din ele, am incercat in prezent cu ceai verde, insa nu am prea vazut rezultate...Astep o varianta pe care ati folosit-o si voi.Nu vreau sa aud de mers la sala sau miscare, caci zilnic traversez orasul cu bicicleta, iar la final de weekend merg pe munte pe trasee montane si practic si alpinismul, deci am si conditie fizica, insa nu imi place efectiv cum arat, de mancat mananc destul de mult, mai ales dulciuri, la care nu pot renunta...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Si popa si hot nu merge.

| devil32angel23 a răspuns:

Du te la un nutritionist ca sa ti prescrie o dieta poate asa ai sanse sa slabesti

| Mr14Anonim a răspuns:

Zaharurile se depun cel mai repede si se elimina cel mai greu. primul pas e sa nu mai mananci dulciuri si nici paine. o lingurita de miere pe stomacul gol dimineata si continua sa faci miscare!

| Timeuska a răspuns:

Incearca sa mananci regulat si sa consum dulciurile in asa fel incat sa iti dea energie. Ia cina pana la ora 6 pentru ca mai tarziu digestia se ingreuneaza.Nu manca fructe seara pentru ca zaharul se depune, mananca cu 2 ore inainte de a face sport, si te-ai putea duce la o sala pentru ati intari musculatura, asta dupa cum crezi de cuviinta. happy Daca vrei cu adevarat vei reusi. big grin

| danamirea a răspuns:

Eu am slabit in cateva luni 30 de kg cu foarte multa sala si renuntasem la dulciuri, paine, prajeli, sucuri, mancat dupa ora 6 si mancam cat mai multe fructe si legume carne de pui fiarta, la gratar sau la cuptor sau poti incerca orice fel de carne, dar fara grasime si ai nevoie de foarte multa vointa. Bafta!