| anonim_4396 a întrebat:

Dau funda sunt foarte îngrijorată prin februarie am avut un contact neprotejat, în luna februarie, martie și aprilie mi-a venit menstruația dar cu 10 zile înainte de termen adică a fost dereglata și a tinut câte 5 zile timp în care am avut menstruatie, în luna februarie am făcut doua teste care au ieșit ambele negative, nu am grețuri și nu am nici un fel de semn cum ca as fi însărcinată dar luna asta mi-a întârziat 14 zile menstruatia, se poate totuși sa fiu însărcinată? Simt câteodată ca niște gaze prin stomac și ma tot gândesc sa nu fiu însărcinată...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

Atata timp cat menstruatia ti a aparut in fiecare luna si a fost normala cantitati si ca durata atunci nu sunt sanse sa fii insarcinata. Chiar daca menstra a aparut mai devreme cu 10 zile decat era normal. Si apoi testele au aratat un rezultat clar negativ. In cazul tau intarzierea e cauzata de o dereglare hormonala si ar fi indicat consultul unui medic ginecolog/endocrinolog care sa ti prescrie ceva pentru reglarea ciclului menstrual. Multa sanatate