| maria344556 a întrebat:

Buna TPU De 2 saptamani ma doare in partea dreapta a abdomenului durerea ma lasa si revinee la fel si in partea stanga, imi amorteste piciorul drept uneori, am greata dar nu pot voma, cand ma ridic din pat a ia cu ametele in plus acum cateva zile simteam goluri in stomac.scaunn amm, pofta de mancare am,.Ce poate fii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

In dreapta nu este apendicita? Se poate manifesta diferit de la o persoana la alta, dar exista un simptom comun: durerea -care poate fi localizată si in partea dreapta si pe centrul abdomenului.
Dar pentru asta trebuie să mergi la control. Dar si pentru orice altceva. Medicul de familie iti va da trimiterea potrivită.

| MihaelViorel a răspuns:

Ai probleme cu apendicita mergi la un medic de urgenta

| doctorandus a răspuns (pentru MihaelViorel):

Daca are apendicita, sa sune la 112, altfel saptamana viitoare e inmormantarea.

| maria344556 explică (pentru MihaelViorel):

Si daca nu ma duc, ce se poate intampla

| MihaelViorel a răspuns (pentru maria344556):

O sa pocneasca apendicita in tine si ai sa faci septicemie. Mergi la doctor nu mai sta.