| Iamthebigproblem a întrebat:

De 2 zile mă doare abdomenul, când stau cu genunchii la piept nu mă mai doare.Am arsuri la stomac, stări de greață fără vomă si nu am poftă de mâncare.Eu cred ca am apendicită dar îmi e cam frica sa ma duc la doctor. Cum a decurs operatia voastră de apendicită? A fost dureros? Chiar trebuie neaparat sa mi fac curaj sa merg la doctor pentru ca nu mai suport aceste stări. Aştept niste sfaturi de la voi.Multumesc oricum!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PDora a răspuns:

Nu exista imi este frica sa merg la medic. Orice problema de sanatate netratata la timp aduce clar alte complicatii. Sa nu mai vorbim de apendice ca tot aminteai, ca aici situatia e si mai grava. Dupa ce te asiguri ca nu e cazul de operatie si sunt doar arsuri cauzate de stres sau de o alimentatie necorespunzatoare, atunci adopta un regim alimentar care te va ajuta. Trebuie sa renunti la prajeli, la fast-food, la mezeluri pentru ca toate acestea sunt alimente acide. Bea apa alcalina si te va ajuta la echilibrarea organismului. Eu beau apa Calipso, trebuie sa fie apa cu ph mai mare de 7, chiar 8. Apa alcalina ajuta si la detoxifierea organismului

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poate fii apendicita, deoarece durerile sunt in abdomen, mult prea departe de apendix!
La apendicita te doare burta jos, posibil chiar la stinghia piciorului, dar in nici un caz stomacul (zona abdomenului).

Ceea ce ai putea avea tu, poate fii: gastrita ori inceput de ulcer!

| anonimg a răspuns:

Si eu cred că este apendicita. N-are rost să mai stai asa.
Operatia merge repede și fără dureri.

| Valentinaldoilea a răspuns:

Ma indoiesc ca este apendicita. Dar daca este, e urgenta!
Insa, s-ar putea sa fie si mai grav: un inceput de ulcer.
Mergi chiar azi la medic.

| Kinda a răspuns:

Salut nu ma ista pe ganduri si du-te la spital!

| Alex0000000000 a răspuns:

Du-te la doctor! El este singurul care iti poate spune ce boala ai! Retine:fara frică, capul sus