| Iuuuulianaaaaa a întrebat:

De 2 zile mă doare capul. Nu mai suport! Ce sa fac? (În afara sa merg la medic)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Satango a răspuns:

Bună!
Probabil ai niște gânduri, probleme care îți dau bătăi de cap. Încearcă să le rezolvi sau să le găsești un loc departe de a te afecta. Relaxează-te, odihnește-te.
Alte cauze ar fi efectul căldurii asupra ta, poate ai stat în soare. Caută soluții pentru asta în caz că e așa.
Contează și alimentația pe care o ai. Nu uita să mănânci și mai ales să bei apă.
Masează-ți zona afectată. Evită zonele gălăgioase.
Dacă nu te vor ajuta aceste lucruri, poți să iei un medicament pentru durerea de cap.

4 răspunsuri:
| D3I3 a răspuns:

Am avut dureri de cap și eu iar medicul mi-a spus că este din cauza anemei. Ai anemie?

| 1918 a răspuns:

Buna
In ce zona te doare?

| xFlo a răspuns:

Hei! Uneori te poate durea capul si de la deshidratare happy Bea mai multa apa happy

| Petrutiu_Daiana_1996 a răspuns:

Bea ceai de lavanda.Te asigur ca o sa te lase durerea.