|

Bună TPU, de 2 zile mă doare super rău apendicita adică când merg când stău în pat nu pot dormi și cel maîn tare cand mă așez pe scaun și m-am uitat la multe simptome pe internet doar ca eu tot ce am este durerea și nu pot sa respir simp cât mă sufoc, și eu ieri i-am spus mamei mele și ea a spus ca poate e o balonare dar eu nu cred și voiam sa va întreb dacă după simptomele pe care le am ar putea fi o apendicita și în câte zile evoluează!? Mersi, apropo inu momentul ăsta mă doare foarte tare și nu pot sa adorm din cauza dureri

5 Raportează Evaluează
Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| a răspuns:

Apendicita > peritonita > deces. Mergi ACUM la urgente!

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

Durerea pe care o acuzi tu nu poate fi de la o simplă balonare. Ai grijă că poți da în peritonită, care este periculoasă. Mergi la urgență!

| a răspuns:

La urgență, mai ales dacă durerea este așa de mare. O balonare nu dă durere localizată.

| a răspuns:

Fuga la URGENTE cât mai repede, orice secunda contează!
PS : poate nu realizezi, dar se poate muri foarte repede de la asa ceva.

| a răspuns:

Te doare apendicele, ca apendicita e boala. Si sfatul meu este sa te duci la doctor, inflamarea apendicelui netratata la timp poate duce la lucruri mai serioase.