Întrebare recomandată | Peretelemeu a întrebat:

Buna TPU! De 3 luni îmi vine menstruația in fiecare zi! Ce este de făcut? A pățit cineva asta? Am ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Gheorghe199217629871 a răspuns:

Draga mea in urma cu exact doi ani am avut ceva asemanator.
Mi-a venit menstruatia a tinut 4-5 zile. Apoi imi curgea putin de aveam impresia ca e ultima zi.Asa m-a tinut doua saptamani jumate.Dar am realizat ca ceva nu este in regula si m-am dus la medicul de familie.De acolo mi-a dat trimitere la obstretica -ginocologie, unde m-am internat.Mi s-a facut ecograf a zis ca am fibron.Cu tratament mi s-a oprit sangerarea.
Mergi la medic.Pe langa faptul ca orice ai avea, se poate agrava, mai pierzi fierul din sange.
SANATATE!

10 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Cum adica,, iti vine menstruatia in fiecare zi''? Adica iti curge de 3 luni, cand perioada este de maxim 10 zile?

| Floridori a răspuns:

Nu sunt sigura daca am inteles corect. Ceea ce vrei sa spui este ca nu ti s-a oprit sangerarea de 3 luni?
In cazul asta, trebuia sa mergi de ceva timp la medic pentru ca pot fi diverse cauze, dar clar este necesar un control amanuntit si tratament. Daca este grav? Posibil da, cu siguranta anormal, dar mai grav este ca pana acum nu ai mers la medic.

| Ardamax69 a răspuns:

Ahh. slabut mie imi vine de 3 ori pe zi

| Gusticel a răspuns:

Ai facut avort?

| Gusticel a răspuns:

De la avort iti vine menstruatia asa

Sau poate ai vreo boala

| Violleta2022 a răspuns:

Asta nu mai este menstruatie, ci hemoragie!
Mergi de urgenta la medicul ginecolog sau la spital sa ti se faca investigatii medicale pentru ca nu-i normal ce ti se intampla.
Posibil fibroame uterine, posibil tumoare. Urgent la medic!

| Peretelemeu explică (pentru Gusticel):

Persoana are 13 ani

| Peretelemeu explică (pentru Fatamuntilor):

Da ii vine de 3 luni in continuu

| Peretelemeu explică (pentru Gusticel):

Fata are 13 ani și este virgină

| Gheorghe199217629871 a răspuns:

Este ok! il suni pe SOrnin Ulmeanu si apoi-i te tunzi la scorbura cu Masina electrica de tuns gazonul Bosch ARM 32 / 3200, 1200W, 32cm, Sac 31l