| Marlene123 a întrebat:

De 4-5 zile ma doare ingrozitor de rau in zona fruntii cu tot cu maxilaru si cerul gurii.Nu stiu ce sa mai fac... am luat keton pentru durere, imi trece pe moment cateva ore ma lasa si dupa iar ma ia... Aveti idee ce as putea sa am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Asemenea dureri pot fi produse de o raceala care trece in sinusita sau imflamarea nervilor trigeminali.

Mergi URGENT la medicul de familie sa-ti faca o trimitere intai la un medic specialist ORL, iar in urma investigatiilor se poate sti ce ai si cum trebuie tratat!

| emy a răspuns:

Buna dimineata, draga! happy Eu cred ca este vorba despre o sinuzita, dar trebuie totusi sa mergi la medicul de familie ca sa-ti dea o trimitere catre un medic specialist ORL.; acesta este in masura sa-ti puna un diagnostic si sa-ti dea un tratament! Multa sanatate si o zi frumoasa iti doresc! kiss

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poate fi o sinuzită. Sinusurile pornesc din zona nasului și continuă până în creier. Durerea respectivă asta pare să sugereze. Un calmant anesteziază nervii care emit semnalul dureros, dar înfecția, cauza rămâne acolo. Zona fiind foarte aproape de creier, este important să mergi la medic, să te tratezi, cât mai repede.