| danahh a întrebat:

De aproape 2 luni ma tot doare gatul in spate si cand imi misc capul tot imi pusca oasele si nu stiu ce sa fac ca profu. de sport ma obliga sa ma dau peste cap sa stau in cap si sa stau ghemuit si sa ma rostogolesc si nu stiu ce sa fac dau funda la ce sfat este mai folositor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| effect a răspuns:

Eu zic sa vorbesti cu parintii tai si sa mergi la un doctor pentru ca nu e bine sa stai asa :-)
Totusi poti sa iti cumperi si o crema gen "fastum gel"si sa te masezi pe zona care te doare :-)
Daca vezi ca nu iti trece nu mai sta pe ganduri si mergi la doctorul de familie :-)
Si pentru sport daca nu mai vrei sa faci scoate ti o scutire sau vorbeste cu profu de sport si explica i ca te doare foarte tare, trebuie sa inteleaga

1 răspuns:
| Alexander21 a răspuns:

Se numeste cervicala,si doar daca il pocnesti iti mai trece durerea, nu? Incearca sa mergi la un Reumatolog, o sa iti dea un tratament.Aceasi problema am si eu, numai ca o am de la efort. Sper sa nu fie spondeloza cervicala...