| Alx2345 a întrebat:

de aprox 5 zile am ceva probleme cu stomacul, am crampe, diaree apoasă am avut doar 2 zile cred. Acum e foarte moale. Nu e prima oara când păţesc. La toaleta merg de 2 ori pe zi nu mai mult. Am luat imodium, am mancat banane dar tot aşa. Nu e ceva gen ca ma duc des la baie şi nu ma pot ţine.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Probabil o diaree infectioasa. Sugerez sa mergi la medicul de familie.

| Alx2345 explică (pentru LPCTSTR):

Momentan sunt plecat abia luni ajung in ţară. Am păţit de multe ori şi trecea de la sine.

| LPCTSTR a răspuns (pentru Alx2345):

Incearca sa schimbi antidiareicul, iei 2 capsule/pastile si observi daca se schimba ceva.

| Alx2345 explică (pentru LPCTSTR):

Am uitat sa precizez ca de moc copil am oxiuri şi poate asta e cauza

| LPCTSTR a răspuns (pentru Alx2345):

Este imposibil ca de mic copil sa ai oxiuri si sa mai fii si in viata.
Ai mers la medic pentru deparazitare? Mergi urgent daca ai simptomele oxiurozei, indiferent de cate ori ai mai fost.

| Alx2345 explică (pentru LPCTSTR):

Cum adică să mai fiu in viata cunosc o gramadă de persoane care au.