| Ionutz021305 a întrebat:

De aproximativ 1 an,am cateodata senzatii de tremor toracic in zona inimii, palpitatii iar aseara mi-am ascultat pulsul, am simtit acel tremor toracic si totodata am simtit o bataie lipsa la inima. Tin sa mentionez ca acum 2 ani am suferit de anxietate,nu fumez,nu beau alcool, ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-ti mai fa probleme ca nu ai nimic, iti creezi singuri atacuri de panica, inventand boli pe care nu le ai.
Citeste mesajele din ianuarie, ca ai revenit cu aceeasi problema ireala.
Este normal sa bata pulsul, ca de nu l-ai auzii, inseamna ca esti mort.
Fiecare activitate fizica sau emotie, creste pulsul, deci este perfect normal ce ti se intampla tie si altor 7 miliarde de oameni vii, de pe planeta asta.