| ChihiroSawaka a întrebat:

de aseara am avut o problema, ma tot frecam la ochiul stang deoarece ma deranja si de abia am putut sa adorm. Astazi cand m-am trezit am observat ca vad blurat cu ochiul stang de la indepartare. Oare din cauza ca m-am frecat la ochi a cauzat acest incident? Sau e si din cauza oboselii (aseara am dormit doar 3 ore).
Si daca puteti sa ma ajutati cu un sfat...
Anul trecut am mai avut un episod de genul (Atunci ma frecasem de 10 minute la ambii ochi si nu am mai putut sa vad clar timp de 4 zile)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| BuBBlesykeSs a răspuns:

Hmm si eu pățesc asta câteodată

| AlexMh a răspuns:

Nu suntem medici, iti recomand sa vizitezi unul. Poate fi de la frecat, desi slabe sanse, poate fi de la oboseala (cel mai probabil), poate ti s-a schimbat dioptria, poate ai dezlipire de retina. Nu avem de unde sa stim happy Consulta un oftalmolog te rog, ca sa ai un raspuns concret si pace sufleteasca. Bafta!