| Bianca777 a întrebat:

De cateva ore ma doare abdomenul in partea dreapta, dar doar la unele mișcări, când stau sau cand imi ridic genunchiul la piept nu ma doare, ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Mihhhhhhhh a răspuns:

Posibil sa ai apendicita sau te tine ceva acolo și îți vei reveni in curând. Stai cât mai relaxata, bea multă apa și ai grija de tine.

| Alli23 a răspuns:

Nu te speria! Pe mine m-a durut o saptamana incontinuu si tot nu am patit nimic. Poate ai mancat ceva ce nu ti-a cazut bine, ori te doare vreun ovar ( la noi femeile, e ceva normal ), sau poate ai dormit intr-o pozitie nepotrivita.
O sa vezi ca trece repede!
O seara frumoasa!

| Bianca777 explică (pentru Alli23):

Multumesc mult

| Alli23 a răspuns (pentru Bianca777):

Apropo, ti-a mai trecut?
Astazi dimineata m-am trezit eu cu aceeasi durere! happy

| Bianca777 explică (pentru Alli23):

Nu mi-a trecut...Ma doare cand fac mișcare, nu stiu ce ar putea fi

| Bianca777 explică (pentru Alli23):

Pe mine parca m-a durut putin si Cand am urinat

| Alli23 a răspuns (pentru Bianca777):

Pai daca te doare cand faci miscare e ok. inseamna ca ai muschiul putin incordat sau ai dormit rau.
Daca ar fi fost vreo afectiune, te-ar fi durut incontinuu.