| Bianca777 a întrebat:

De cateva saptamani am pe partea laterala a gâtului o mica umflatura, ca un bob, ovală, mobila si nedureroasa. As vrea sa stiu câteva cauze

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

In general este un ganglion limfatic.

Faptul ca ti-a aparut de o vreme si nu mai dispare este poate o problema.

Poate e doar faptul ca ganglionul sta pe un muschi sau ca altceva se intampla in corpul tau.

Din pacate raspunsul ti-l va putea da doctorul dupa ce faci o analiza (ct in general)

| Laila12Izabela a răspuns:

Eu cred ca e vorba de ganglion, am avut o problemă asemănătoare. Du-te la medic.

| Tramadol a răspuns:

Dar nu vrei sa mergi la medic? Mai ales la gat, astfel de formatiuni pot ascunde lucruri foarte grave. Ma rog, nu cred ca este cazul, dar medicul iti va zice cel mai bine. Macar du-te la cel de familie.