| fataceanoua90 a întrebat:

Bună, TPU! De câteva săptămâni am remarcat deasupra buricului (vreo 5 cm deasupra) o ușoară umflatura destul de lată, restul abdomenului de sus și pana jos e aproximativ plat. Nu mă doare în general și nici când o ating.
Pe lângă asta obișnuiesc să mai am grețuri. As vrea sa ma duc la medic dar acum cu virusul ăsta mi-e frica și nu știu ce să fac. Dacă ajuta, am aproape 14 ani.
Ce poate fi?
Mulțumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Vorbește cu părinții tăi despre această problemă și vorbiți cu medicul de familie.
Greață și acea umflătură, ar putea fi o problemă cu sistemul digestiv, cu tranzitul intestinal sau cu aciditatea gastrică.
Asta ar fi soluția, vorbește cu părinții, care să sune la medicul de familie.

1 răspuns:
| AdelinaC a răspuns:

Poate fi o hernie